Malta 2010-2014

Malta jest naszym stałym punktem na mapie nurkowej. Dwie godziny lotu samolotem i naszym oczom ukazują się widoki całkowicie odmienne od europejskich, mimo że wyspy są częścią Europy. Malta jest też członkiem Unii Europejskiej, więc nie potrzebujemy paszportów ani wielu "ceregieli", żeby odwiedzić Słoneczną Wyspę. Słoneczną - ponieważ na Malcie odnotowuje się najmniejszą ilość opadów deszczu w Europie. Językiem urzędowym jest oczywiście angielski, a ruch uliczny lewostronny, co zapewnia przednią zabawę polskim kierowcom!

Dla nas nurków istotny jest fakt, że jest to sam środek Morza Śródziemnego. Przejrzystość wody sięga 40 m, a temperatura w okresie letnim 30 stopni. Widoki pod wodą również są zupełnie inne niż np. w Egipcie. Nie sposób tego jednak opisać - trzeba zobaczyć. Pasjonaci podwodnego złomu znajdą u wybrzeży wysp na różnych głębokościach zatopione wraki. Część z nich dostępna jest nawet dla początkujących, a inne wyłącznie dla nurków technicznych. Większość nurków wypowiadających się na forach uważa, że najfajniesze nurkowania zaliczyli na wyspie Gozo - trudno się z tym nie zgodzić.

Maltańskie centra nurkowe są doskonale wyposażone, ludzie otwarci i przyjaźnie nastawieni, a ceny europejskie. Jeśli chodzi o ceny pakietów nurkowych, to różnice między ofertami poszczególnych centrów nurkowych potrafią być znaczące. Mamy jednak na Gozo zaprzyjaźnioną pięciogwiazdkową bazę PADI gwarantującą możliwie najniższe ceny przy bardzo wysokim standardzie usług.

Zapraszamy zatem gorąco wszystkich spragnionych przygody, słońca i narkozy azotowej do wspólnego wyjazdu na Maltę!

 

 

 

Dodatkowe informacje o lokalizacji:

Marsalforn to stara wioska rybacka leżąca na północnym wybrzeżu Gozo. Dzisiaj, mimo że głównym źródłem życia dla mieszkańców jest turystyka, Marsalforn zachowuje swoją tradycję... W wiosce znajduje się wiele przybrzeżnych kawiarni i restauracji, w których można zjeść świeże ryby. Niewielki port jest główną przystanią dla floty tradycyjnych „luzzijiet” i mniejszych łodzi rybackich. Nadal można zaobserwować rybaków powracających i wyruszających do zatoki Marsalforn na swoich kolorowych łodziach. Piękno wioski przejawia się w jej spokojnej atmosferze, panującej nawet w środku lata. Atrakcją jest mały kościółek pod wezwaniem św. Pawła Rozbitka. Na zachód od Marsalforn znajdują się setki panwi skalnych wykutych w przepięknym skalistym pejzażu. Do dzisiejszego dnia można zobaczyć mieszkańców produkujących sól, tak samo jak robili to ich przodkowie wieki temu.

Centrum Nurkowe Atlantis - www.atlantisgozo.com - pięciogwiazdkowe centrum PADI położone jest w spokojnej okolicy zaledwie 5 minut spacerem od morza i centrum Marsalforn. W ofercie centrum pełen zakres kursów PADI, CMAS i BSAC, w tym kursy nurkowania technicznego. Atlantis oferuje szeroki wybór sprzętu do nurkowania po bardzo konkurencyjnych cenach. Inne oferowane usługi obejmują wypożyczenie sprzętu do nurkowania i jego serwis, napełnianie butli nurkowych powietrzem, nitroxem i trimixem z własnych kompresorów, zakwaterowanie, przejazdy, wycieczki turystyczne i wynajem samochodu.

Atlantis Lodge, położone zaraz obok Centrum Nurkowego Atlantis oraz w niewielkiej odległości od wybrzeża Marsalforn, posiada 12 dwuosobowych pokoi i jeden apartament rodzinny. Obiekt został oddany do użytku w maju 2012 roku i jest przeznaczony dla nurków Centrum Nurkowego Atlantis. W budynku znajduje się winda, a wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, TV, telefon, bezpłatny dostęp do WiFi oraz klimatyzację. Istnieje możliwość zamówienia śniadań i skorzystania z pralni.

Domki i Apartamenty - w ofercie centrum znajdują się również inne apartamenty na wyspie Gozo oraz w pełni wyposażone domki z basenami.

Miejsca nurkowe - w zasięgu centrum nurkowego znajduje się ponad 60 miejsc nurkowych, wiele dostępnych z brzegu w tym: Blue Hole, Reqqa Piont, Anchor Reef, Cathedral Cave, Inland Sea i Coral Cave i Crocodile Rock a także wraki Cominoland i Xlendi a dla bardziej doświadczonych nurków, jak i nurków technicznych wraki statków Le Polynesien, HMS Southwold oraz łódzi podwodnej HMS Stubborn.

 

w projekcie strony wykorzystano zdjęcia Krzysztofa Starnawskiego - www.dualrebreather.com

Script logo