OWD - wakacyjny

Do czego uprawnia kurs nurkowy OWD ASTD?
OWD - Open Water Diver to pierwszy stopień kursu nurkowego. Po jego zakończeniu uczestnik otrzymuje certyfikat uprawniający do nurkowania na całym świecie do głębokości 20 m. Kurs jest zgodny z normą EN 14153-2.

Jak długo trwa indywidualny kurs wakacyjny?
Długość kursu zależy od uczestnika. Może ciągnąć się przez kilka tygodni, kiedy to kursant umawia się z instruktorem na konkretne popołudnia lub np. dni weekendowe, a może też zostać zrealizowany w sposób intensywny w 4 dni.

Jak wygląda indywidualny intensywny kurs wakacyjny?
Spotykamy się w naszym Centrum Nurkowym w Siemanowicach Śl. na wykład dotyczący podstaw nurkowania i na dopasowanie sprzętu lub od razu nad zbiornikiem "Koparki" w Jaworznie, gdzie w przyjemnych okolicznościach przyrody w przytulnej altance przeprowadzamy ogólne zajęcia teoretyczne (ok. 2 godzin). Pozostała część teorii jest rozłożona na konkretne omówienia przed każdym ćwiczeniem i w przerwach między nurkowaniami.
Na samym początku uczestnik wypełnia wymagane przez każdą federację zgody i inne dokumenty oraz ankietę medyczną. Zasadniczo nurkować może każdy, kto kocha wodę i nie ma zdrowotnych problemów z układem krążeniowym lub oddechowym.
Następnie dopasowujemy sprzęt i rozpoczynamy ćwiczenia praktyczne w specjalnie przygotowanym na zbiorniku basenie.
Po przerwie, ogrzaniu się na słońcu, posileniu się i odpoczynku ponownie ćwiczymy kolejne podstawowe umiejętności.
Jako że są to zajęcia 1 na 1, tempo i sposób przeprowadzania kursu dostosowany jest do indywidualnych zdolności uczestnika.
Przed każdym wejściem do wody prowadzone są omówienia teoretyczne dotyczące konkretnych ćwiczeń. Po wyjściu z wody następuje ustna ocena i omówienie.
W kolejnych dniach praktykujemy umiejętności na wodzie otwartej.
Ostatniego dnia przewidziana jest dłuższa wycieczka po zbiorniku i osiągnięcie większej głębokości. Koparki w najgłębszy miejscu mają obecnie 19,5 m.
Na końcu odbywa się egzamin teoretyczny w formie testu jednokrotnego wyboru. Odpowiedzi są dokładnie omawiane z kursantem. Nie chodzi bowiem o to, żeby przyłapać go na błędzie, ale aby mieć pewność, że wszystkie zagadnienia są dla niego w pełni zrozumiałe.
Kursant otrzymuje certyfikat i dyplom, i jako pełnoprawny płetwonurek może planować udział w wyjazdach nurkowych (np. organizowanych przez nas).

Jak wygląda kurs wakacyjny w parach?
Jako że płetwonurkowie rekreacyjni nigdy nie nurkują w pojedynkę, przyjście na kurs ze znajomym i nauka w parze to dobry pomysł, zwłaszcza, że docelowo taka osoba może zostać naszym stałym partnerem nurkowym. Ważne jest jednak, aby oboje uczestników wcześniej wspólnie określiło, kiedy mają czas na realizację kursu. Teoria i zajęcia basenowe będą odbywać razem, natomiast zajęcia na wodach otwartych - oprócz ostatniej wycieczki nurkowej - będą miały miejsce 1 kursant na 1 instruktora lub 2 kursantów na 1 instruktora i 1 divemastera. Kurs będzie ułożony w taki sposób, aby każdy z uczestników czuł się komfortowo i miał zapewnione indywidualne podejście.

Czy trzeba posiadać własny sprzęt?
Nie ma potrzeby posiadania kompletnego sprzętu. Ze względów higienicznym wymagane jest jedynie posiadanie własnej maski i butów neoprenowych, które można nabyć w naszym sklepie. Gwarantujemy w tym zakresie profesjonalna pomoc. 

Zakwaterowanie
Dla osób spoza Śląska pomożemy w rezerwacji noclegów. Obok zbiornika znajdują się dwa hotele. Dla zmotywowanych wystarczą 3 noclegi i 4 pełne dni na zbiorniku, aby zrealizować kurs.

O zbiorniku "Koparki"
"Koparki" - zalany kamieniołom w Jaworznie na terenie parku "Gródek", jedno z ulubionych miejsc nurkowych, do którego zjeżdżają się płetwonurkowie z całej Polski i krajów ościennych. Posiada w pełni przygotowaną infrastrukturę, obszerny parking, toalety z prysznicami i sprężarkę do napełniania butli gazami. Sam zbiornik jest najcieplejszym tego typu akwenem w kraju. Latem na dnie odnotowujemy 16 stopni Celcjusza, a na powierzchni 21. Przejrzystość wody sięga w porywach 12 m. W zbiorniku znajduje się wiele atrakcji dla nurków, jak wrak barki, budka trafo, strażak, dwie duże koparki i wiele innych ciekawych przedmiotów. "Koparki" zamieszkują ogromne sumy, jak również jesiotry, szczupaki i ławice okoni.

Dla kursantów OWD najlepszym terminem odbycia szkolenia nurkowania od podstaw jest czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień.

Cena
1800 zł - kurs indywidualny
1500 zł - kurs w parze

Cena obejmuje:
- 10 godz. zajęć teoretycznych,
- naukę 20 umiejętności,
- zajęcia basenowe,
- zajęcia na wodach otwartych,
- sprzęt i butle z powietrzem,
- podręcznik,
- certyfikat,
- dyplom,
- logbook.

Cena nie obejmuje:
- dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia,
- wstępu na zbiornik: 50 zł na cały dzień.

Zasady płatności
50% przed rozpoczęciem kursem
50% po napisaniu egzaminu
Po wpłacie całej należności kursant otrzymuje międzynarodowy certyfikat ważny dożywotnio na całym świecie.

Kiedy rozpoczęcie zajęć?
Możliwy najbliższy termin rozpoczęcia kursu OWD: 29 września 2021, godz. 19.00 - zajęcia basenowe w Sosnowcu.

Jak się zapisać?
Wypełnij formularz, podając proponowany termin i informacje o dyspozycyjności na realizację kursu indywidualnego (ew. w parze). W mailu zwrotnym prześlemy potwierdzenie i numer konta do wpłaty zaliczki. 

ZAPISY - OWD wakacyjny

w projekcie strony wykorzystano zdjęcia Krzysztofa Starnawskiego - www.dualrebreather.com

Script logo